On Air Now

K Country

8:00pm - 10:00pm

  • 045 901 490
  • 0833 979797

Now Playing

Michael English

Charly Pride Medley

Kildare Club Results Up-Date: All Fixtures, Jun 27th To July 2nd.

Image: GAA

And up-dated Division standings.

U13 Hurling Division 1
Sun, 27 Jun, Venue: Conneff Park, (Round 3), Clane 4-3 Ardclough 2-7
Sun, 27 Jun, Venue: EOCC Donore, (Round 3), Maynooth 5-7 ire g Corra Choill 2-3
Tue, 29 Jun, Venue: Maynooth, (Round 4), Clane 8-8 Maynooth 2-8
Tue, 29 Jun, Venue: Ardclough, (Round 4), Ardclough 5-9 Naas 2-10
Tue, 29 Jun, Venue: Sallins, (Round 4), ire g Corra Choill 5-4 Sallins 1-5

U13 Hurling Division 2
Sun, 27 Jun, Venue: TBC, (Round 3), St cocas 2-3 Coill Dubh 2-2
Tue, 29 Jun, Venue: Coill Dubh, (Round 4), Coill Dubh 3-3 Leixlip 1-2
Tue, 29 Jun, Venue: Sarsfields GAA Club, (Round 4), St cocas 5-5 Sarsfields 5-2
Fri, 02 Jul, Venue: Leixlip, (Round 3), Leixlip 3-5 Celbridge 2-8

U13 Hurling Division 3 Group A
Sun, 27 Jun, Venue: Confey, (Round 3), Confey GAA 11-12 Maynooth 2-1
Sun, 27 Jun, Venue: Kilcullen, (Round 3), St. Laurence's GAA 5-4 Kilcullen 3-1

U13 Hurling Division 3 Group B
Sun, 27 Jun, Venue: South Kildare Hurling, (Round 3), Kill 9-8 South Kildare Hurling 0-0
Sun, 27 Jun, Venue: Celbridge, (Round 3), Celbridge 5-3 Round Towers GAA Club Kildare Town 1-7
Tue, 29 Jun, Venue: TBC, (Round 4), Broadford 7-6 Celbridge 5-6
Tue, 29 Jun, Venue: Round Towers GFC, (Round 4), Round Towers GAA Club Kildare Town 3-5 South Kildare Hurling 3-4

U12 Football Division 1
Thu, 01 Jul, Venue: Moorefield, (Round 3), Moorefield 5-13 Maynooth 7-4

U12 Football Division 2
Thu, 01 Jul, Venue: Kilcullen, (Round 3), Balyna 6-12 Kilcullen 3-9
Thu, 01 Jul, Venue: Kilcock Main Pitch, (Round 3), Kilcock 4-9 Celbridge 3-10
Thu, 01 Jul, Venue: St Laurence's, (Round 3), Kill 7-10 St. Laurence's GAA 1-3

U12 Football Division 3 Group A
Thu, 01 Jul, Venue: Round Towers GFC, (Round 3), Suncroft GFC 6-16 Round Towers GAA Club Kildare Town 2-8
Thu, 01 Jul, Venue: Moorefield, (Round 3), Athy 6-12 Moorefield 1-4

U12 Football Division 3 Group B
Thu, 01 Jul, Venue: Conneff Park, (Round 3), Clane 7-10 Two Mile House 6-13
Thu, 01 Jul, Venue: Sallins, (Round 3), Sallins 9-10 Leixlip 9-3

U12 Football Division 3 Group C
Thu, 01 Jul, Venue: Naas, (Round 3), Naas 12-13 Miltown 1-4
Thu, 01 Jul, Venue: Raheens, (Round 3), Raheens 9-17 Sarsfields 7-9

U12 Football Division 4 Group A
Thu, 01 Jul, Venue: Paddy Martin Memorial Park , (Round 3), St Kevin's 6-11 Ellistown 5-5

U12 Football Division 4 Group B
Thu, 01 Jul, Venue: Ballymore Eustace, (Round 3), Ballymore Eustace W/O Leixlip -

U12 Football Division 5 Group A
Thu, 01 Jul, Venue: Confey, (Round 3), Confey GAA 8-14 Kilcock 4-7

U12 Football Division 6 Group A
Thu, 01 Jul, Venue: Rheban, (Round 3), Rheban 5-8 Monasterevan 1-4
Fri, 02 Jul, Venue: Stephen O Rourke Park, (Round 3), Ballykelly 10-12 Moorefield 7-11

U12 Football Division 6 Group B
Thu, 01 Jul, Venue: Sallins, (Round 3), Sallins 5-7 Cappagh 2-6
Thu, 01 Jul, Venue: More O Ferrall Park, (Round 3), Kildangan W/O Ballyteague -
Thu, 01 Jul, Venue: Kill, (Round 3), Celbridge 5-13 Kill 1-8

U15 Football Division 1 Group B
Wed, 30 Jun, Venue: Conneff Park, (Round 2), Clane 4-9 Naas 1-9
Wed, 30 Jun, Venue: Leixlip, (Round 2), Maynooth 6-14 Leixlip 3-9

U15 Football Division 2 Group A
Wed, 30 Jun, Venue: Aylmer Gaels, (Round 2), Athy 6-11 Aylmer Gaels 2-10

U15 Football Division 3 Group A
Wed, 30 Jun, Venue: Raheens, (Round 2), Balyna 5-14 Raheens 0-7

U15 Football Division 3 Group B
Wed, 30 Jun, Venue: TBC, (Round 2), Abbey Rangers 7-7 Ellistown 1-9

U15 Football Division 3 Group C
Wed, 30 Jun, Venue: Suncroft GFC, (Round 2), Eadestown 4-11 Suncroft GFC 1-6
Wed, 30 Jun, Venue: Two Mile House GAA Grounds, (Round 2), Two Mile House 14-8 Kilcullen 2-6

U15 Football Division 4 Group A
Wed, 30 Jun, Venue: Kill, (Round 2), Kill 3-12 Castledermot 4-9
Wed, 30 Jun, Venue: Maynooth, (Round 2), Rathangan 8-14 Maynooth 0-6

U15 Football Division 4 Group B
Wed, 30 Jun, Venue: Sallins, (Round 2), Sallins W/O Leixlip -

U15 Football Division 5
Wed, 30 Jun, Venue: Celbridge, (Round 2), Athgarvan 3-17 Celbridge 1-4
Wed, 30 Jun, Venue: TBC, (Round 2), Fr.Prendegast Gaels 6-17 Sarsfields 3-4

U15 Football Division 6
Wed, 30 Jun, Venue: Balyna, (Round 2), Kilcock W/O Balyna -

U17 Football Division 1
Fri, 02 Jul, Venue: Sarsfields GAA Club, (Round 4), Sarsfields 1-12 Raheens 0-6

U17 Football Division 2
Fri, 02 Jul, Venue: St Laurence's, (Round 4), St. Laurence's GAA 1-14 Leixlip 1-7
Fri, 02 Jul, Venue: Athy, (Round 4), Athy 3-12 Eadestown 2-11
Fri, 02 Jul, Venue: Round Towers GFC, (Round 4), Round Towers GAA Club Kildare Town 2-12 Kilcock 1-10

U17 Football Division 3
Fri, 02 Jul, Venue: Conneff Park, (Semi Final), Rathangan W/O Clane -
Fri, 02 Jul, Venue: TBC, (Semi Final), O'Tooles 2-11 Miltown 0-12
Fri, 02 Jul, Venue: Castlemitchell GFC, (Shield Semi Final), Castlemitchell 2-13 Carbury 0-12

U17 Football Division 4
Fri, 02 Jul, Venue: Oliver Plunkett's, (Round 4), Oliver Plunkett's W/O Aylmer Gaels -
Fri, 02 Jul, Venue: Confey, (Round 4), Confey GAA 4-14 Sallins 2-13
Fri, 02 Jul, Venue: Kill, (Round 4), Kill 6-14 Abbey Rangers 2-7

U17 Football Division 5
Fri, 02 Jul, Venue: Suncroft GFC, (Semi Final), Suncroft GFC 1-10 Cappagh 1-6
Fri, 02 Jul, Venue: Athgarvan GAA Pitch, (Shield Semi Final), Athgarvan W/O Sarsfields -
Fri, 02 Jul, Venue: Maynooth, (Shield Semi Final), Maynooth 3-8 St Kevin's 1-12

U17 Hurling Division 2
Tue, 29 Jun, Venue: Kilcock Main Pitch, (Round 4), Kilcock 8-15 Coill Dubh 2-10

2020 Haven Hire Junior Hurling Championship
Thu, 01 Jul, Venue: Maynooth, (Round 2), Maynooth 2-16 Broadford 1-15

EMS Copiers 2021 EMS Copiers Senior Football League Div 2
Wed, 30 Jun, Venue: Sallins, (Round 5), Two Mile House 0-12 Sallins 0-8
Wed, 30 Jun, Venue: Ballyteague, (Round 5), Eadestown 1-23 Ballyteague 3-6
Wed, 30 Jun, Venue: Conneff Park, (Round 5), Clane 0-15 Kilcock 0-11

EMS Copiers 2021 EMS Copiers Senior Football League Div 3
Tue, 29 Jun, Venue: St. Farnans Park, (Round 3), Caragh 3-15 Ellistown 0-9
Wed, 30 Jun, Venue: Nurney, (Round 3), Ballymore Eustace 3-17 Nurney 0-5
Wed, 30 Jun, Venue: Rheban, (Round 3), Rathangan 1-23 Rheban 1-3

2021 EMS Copiers Senior Football League Division 4 Group B
Wed, 30 Jun, Venue: Robertstown, (Round 2), Robertstown 4-15 Miltown 3-13

2021 Reserve League Div. 1
Mon, 28 Jun, Venue: Naas, (Round 3), Naas 2-13 Kilcock 0-17
Mon, 28 Jun, Venue: Maynooth, (Round 3), Maynooth 5-10 Clane 2-14
Mon, 28 Jun, Venue: Sarsfields GAA Club, (Round 3), Moorefield 2-14 Sarsfields 2-7
Mon, 28 Jun, Venue: Celbridge, (Round 3), Celbridge 3-13 Athy 3-10

2021 Reserve League Div. 2
Mon, 28 Jun, Venue: Round Towers GFC, (Round 3), Round Towers GAA Club Kildare Town 2-10 Carbury 1-13
Mon, 28 Jun, Venue: St Laurence's, (Round 3), St. Laurence's GAA 2-14 Johnstownbridge 1-6
Mon, 28 Jun, Venue: Leixlip, (Round 3), Leixlip 3-11 Eadestown 1-11
Mon, 28 Jun, Venue: Raheens, (Round 3), Raheens 1-15 St Kevin's 2-12

2021 Reserve League Div. 3
Mon, 28 Jun, Venue: Ballymore Eustace, (Round 3), Castledermot W/O Ballymore Eustace -
Mon, 28 Jun, Venue: Rathangan, (Round 3), Rathangan 2-14 Clogherinkoe 2-9
Mon, 28 Jun, Venue: Sallins, (Round 3), Monasterevan 1-14 Sallins 0-13

2021 Reserve League Div. 4
Mon, 28 Jun, Venue: Sean Tierney Park, (Round 3), Allenwood GFC 4-11 Ballyteague 1-7
Mon, 28 Jun, Venue: Paddy Martin Memorial Park , (Round 3), Straffan 3-18 Ellistown 1-8
Mon, 28 Jun, Venue: Confey, (Round 3), Confey GAA 2-13 Suncroft GFC 4-7

2021 Reserve League Div. 5
Mon, 28 Jun, Venue: St. Farnans Park, (Round 3), Caragh 5-12 Castlemitchell 0-8
Mon, 28 Jun, Venue: Cappagh, (Round 3), Cappagh W/O Robertstown -
Mon, 28 Jun, Venue: Athgarvan GAA Pitch, (Round 3), Athgarvan 3-6 Grangenolvin 1-11

2021 Reserve League Div. 6
Fri, 02 Jul, Venue: Johnstownbridge, (Round 3), Naas 1-17 Johnstownbridge 0-5
Fri, 02 Jul, Venue: Carbury, (Round 3), Celbridge 3-23 Carbury 0-9
Fri, 02 Jul, Venue: Leixlip, (Round 3), Leixlip 3-5 Maynooth 2-8
Fri, 02 Jul, Venue: Conneff Park, (Round 3), Clane 2-9 Kilcock 1-7

2021 Reserve League Div. 7
Fri, 02 Jul, Venue: Two Mile House GAA Grounds, (Round 3), Two Mile House 3-6 Sarsfields 1-12
Fri, 02 Jul, Venue: St Laurence's, (Round 3), St. Laurence's GAA 1-16 Raheens 1-9
Fri, 02 Jul, Venue: Moorefield, (Round 3), Moorefield 6-15 Rathangan 1-4

2021 Senior Hurling League Division 1 Group B
Mon, 28 Jun, Venue: Confey, (Round 2), Confey GAA 0-21 Naas Hurling Club 1-18

2021 Senior Hurling League Division 2 Group A
Thu, 01 Jul, Venue: Moorefield Hurling Club, (Round 3), Kilcock Hurling Club 2-25 Moorefield Hurling Club 0-19
Thu, 01 Jul, Venue: Ardclough Hurling Club, (Round 3), Ardclough Hurling Club W/O Leixlip Hurling Club -

2021 Senior Hurling League Division 2 Group B
Thu, 01 Jul, Venue: St Laurence's Hurling Club, (Round 3), Celbridge 5-11 St Laurence's Hurling Club 2-9

U13 Hurling Division 1

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Clane 4 4 0 0 0 0 0 8
Ardclough 4 3 0 1 0 0 0 6
Naas 4 2 0 2 0 0 0 4
Maynooth 4 2 0 2 0 0 0 4
ire g Corra Choill 4 1 0 3 0 0 0 2
Sallins GAA Club 4 0 0 4 0 0 0 0


U13 Hurling Division 2

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St Cocas 3 3 0 0 0 0 0 6
Coill Dubh 3 2 0 1 0 0 0 4
Celbridge 2 1 1 0 0 0 0 3
Leixlip 3 1 1 1 0 0 0 3
Sarsfields 3 0 0 3 0 0 0 0
Moorefield 2 0 0 2 0 0 0 0


U13 Hurling Division 3 Group A

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Confey GAA 3 3 0 0 0 0 0 6
St. Laurence's GAA 2 1 0 1 0 0 0 2
Kilcullen GFC 3 1 0 2 0 0 0 2
Maynooth 2 0 0 2 0 0 0 0


U13 Hurling Division 3 Group B

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Kill 2 2 0 0 0 0 0 4
Round Towers GAA Club Kildare Town 3 2 0 1 0 0 0 4
Broadford 3 1 0 2 0 0 0 2
Celbridge 2 1 0 1 0 0 0 2
South Kildare Hurling 2 0 0 2 0 0 0 0


U12 Football Division 1

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Castledermot GAA 2 2 0 0 0 0 0 4
Maynooth 3 2 0 1 0 0 0 4
Moorefield 3 2 0 1 0 0 0 4
Naas 2 1 0 1 0 0 0 2
Clane 2 0 0 2 0 0 0 0
Sarsfields 2 0 0 2 0 0 0 0


U12 Football Division 2

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Kill 3 3 0 0 0 0 0 6
Kilcock 3 3 0 0 0 0 0 6
Balyna 3 2 0 1 0 0 0 4
St. Laurence's GAA 3 1 0 2 0 0 0 2
Celbridge 3 0 0 3 0 0 0 0
Kilcullen GFC 3 0 0 3 0 0 0 0


U12 Football Division 3 Group A

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Athy 3 3 0 0 0 0 0 6
Suncroft GFC 3 2 0 1 0 0 0 4
Round Towers GAA Club Kildare Town 3 1 0 2 0 0 0 2
Moorefield 3 0 0 3 0 0 0 0


U12 Football Division 3 Group B

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Sallins GAA Club 3 3 0 0 0 0 0 6
Leixlip 3 2 0 1 0 0 0 4
Clane 3 0 1 2 0 0 0 1
Two Mile House 3 0 1 2 0 0 0 1


U12 Football Division 3 Group C

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Naas 3 3 0 0 0 0 0 6
Raheens 3 2 0 1 0 0 0 4
Milltown 3 1 0 2 0 0 0 2
Sarsfields 3 0 0 3 0 0 0 0


U12 Football Division 4 Group A

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St Kevin's 3 3 0 0 0 0 0 6
Rathangan 2 1 0 1 0 0 0 2
Ellistown 3 1 0 2 0 0 0 2
Eadestown 2 0 0 2 0 0 0 0


U12 Football Division 4 Group B

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St Edwards 3 2 1 0 0 0 0 5
Ballymore Eustace 3 2 0 1 0 0 0 4
Cumann Lthchleas Gael Fodh Almhaine 2 1 1 0 0 0 0 3
Carbury 2 1 0 1 0 0 0 2
Leixlip 4 0 0 4 0 0 0 0


U12 Football Division 5 Group A

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St Edwards 2 2 0 0 0 0 0 4
Caragh 2 2 0 0 0 0 0 4
Confey GAA 3 1 0 2 0 0 0 2
Kilcock 3 0 0 3 0 0 0 0


U12 Football Division 6 Group A

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Rheban 3 3 0 0 0 0 0 6
Ballykelly 2 1 0 1 0 0 0 2
Monasterevan 2 1 0 1 0 0 0 2
Castlemitchell GFC 2 1 0 1 0 0 0 2
Moorefield 3 0 0 3 0 0 0 0


U12 Football Division 6 Group B

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Sallins GAA Club 4 4 0 0 0 0 0 8
Celbridge 4 2 1 1 0 0 0 5
Cappagh 2 1 0 1 0 0 0 2
Kildangan 3 1 0 2 0 0 0 2
Ballyteague 3 0 1 2 0 0 0 1
Cappagh 0 0 0 0 0 0 0 0
Kildangan 0 0 0 0 0 0 0 0
Kill 0 0 0 0 0 0 0 0
Kill 2 0 0 2 0 0 0 0


U15 Football Division 1 Group B

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Clane 2 2 0 0 0 0 0 4
Maynooth 2 1 0 1 0 0 0 2
Leixlip 2 1 0 1 0 0 0 2
Naas 2 0 0 2 0 0 0 0


U15 Football Division 2 Group A

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Athy 2 2 0 0 0 0 0 4
Milltown 0 0 0 0 0 0 0 0
Castlemitchell GFC 1 0 0 1 0 0 0 0
Aylmer Gaels 1 0 0 1 0 0 0 0


U15 Football Division 3 Group A

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Balyna 2 1 0 1 0 0 0 2
St Edwards 1 1 0 0 0 0 0 2
Newtown Gaels 1 1 0 0 0 0 0 2
Raheens 2 0 0 2 0 0 0 0


U15 Football Division 3 Group B

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Abbey Rangers 2 2 0 0 0 0 0 4
Ellistown 2 1 0 1 0 0 0 2
Clane 1 0 0 1 0 0 0 0
Naas 1 0 0 1 0 0 0 0


U15 Football Division 3 Group C

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Two Mile House 2 2 0 0 0 0 0 4
Eadestown 2 1 0 1 0 0 0 2
Kilcullen GFC 2 1 0 1 0 0 0 2
Suncroft GFC 2 0 0 2 0 0 0 0


U15 Football Division 4 Group A

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Kill 2 1 1 0 0 0 0 3
Rathangan 2 1 0 1 0 0 0 2
Castledermot GAA 1 0 1 0 0 0 0 1
Maynooth 1 0 0 1 0 0 0 0


U15 Football Division 4 Group B

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Sallins GAA Club 2 2 0 0 0 0 0 4
Cappagh 1 1 0 0 0 0 0 2
St Kevin's 2 1 0 1 0 0 0 2
Leixlip 3 0 0 3 0 0 0 0


U15 Football Division 5

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Athgarvan 2 2 0 0 0 0 0 4
Fr.Prendegast Gaels 2 1 0 1 0 0 0 2
Sarsfields 2 1 0 1 0 0 0 2
Celbridge 2 0 0 2 0 0 0 0


U15 Football Division 6

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Confey GAA 2 2 0 0 0 0 0 4
Moorefield 3 2 0 1 0 0 0 4
Kilcock 2 1 0 1 0 0 0 2
Balyna 3 0 0 3 0 0 0 0


U17 Football Division 1

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Sarsfields 3 3 0 0 0 0 0 6
Raheens 4 3 0 1 0 0 0 6
Naas 2 1 0 1 0 0 0 2
Celbridge 2 0 0 2 0 0 0 0
Maynooth 3 0 0 3 0 0 0 0


U17 Football Division 2

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Round Towers GAA Club Kildare Town 4 3 1 0 0 0 0 7
Kilcock 4 2 1 1 0 0 0 5
St. Laurence's GAA 4 2 1 1 0 0 0 5
Athy 4 2 0 2 0 0 0 4
Eadestown 4 1 1 2 0 0 0 3
Round Towers GAA Club Kildare Town 0 0 0 0 0 0 0 0
St. Laurence's GAA 0 0 0 0 0 0 0 0
Leixlip 4 0 0 4 0 0 0 0


U17 Football Division 3

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
O'Tooles 3 3 0 0 0 0 0 6
Rathangan 4 3 0 1 0 0 0 6
Castlemitchell GFC 4 2 0 2 0 0 0 4
Clane 1 0 0 1 0 0 0 0
Milltown 1 0 0 1 0 0 0 0
Carbury 1 0 0 1 0 0 0 0
Fr.Prendegast Gaels 2 0 0 2 0 0 0 0


U17 Football Division 4

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Oliver Plunkett's 4 4 0 0 0 0 0 8
Kill 4 3 0 1 0 0 0 6
Confey GAA 4 2 0 2 0 0 0 4
Aylmer Gaels 4 1 0 3 0 0 0 2
Sallins GAA Club 4 1 0 3 0 0 0 2
Abbey Rangers 4 1 0 3 0 0 0 2


U17 Football Division 5

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Suncroft GFC 4 4 0 0 0 0 0 8
St Edwards 3 2 0 1 0 0 0 4
Athgarvan 4 2 0 2 0 0 0 4
Maynooth 1 1 0 0 0 0 0 2
Celbridge 0 0 0 0 0 0 0 0
Sarsfields 1 0 0 1 0 0 0 0
St Edwards 0 0 0 0 0 0 0 0
Cappagh 1 0 0 1 0 0 0 0
St Kevin's 4 0 0 4 0 0 0 0


U17 Hurling Division 2

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Western Gaels 2 2 0 0 0 0 0 4
Broadford 2 2 0 0 0 0 0 4
Kilcock 3 1 0 2 0 0 0 2
St Brendans 1 0 0 1 0 0 0 0
Coill Dubh 2 0 0 2 0 0 0 0


2020 Haven Hire Junior Hurling Championship

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Sarsfields 4 4 0 0 74 50 24 8
Maynooth 4 3 0 1 92 54 38 6
Celbridge 3 1 0 2 50 68 -18 2
Broadford 2 0 0 2 34 41 -7 0
Ros Glas 3 0 0 3 35 72 -37 0


EMS Copiers 2021 EMS Copiers Senior Football League Div 2

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Clane 4 3 1 0 72 52 20 7
Monasterevan 4 3 0 1 54 43 11 6
Two Mile House 4 2 1 1 65 56 9 5
Eadestown 4 2 1 1 73 70 3 5
Leixlip 4 2 1 1 68 67 1 5
Kilcock 4 2 0 2 69 55 14 4
Clogherinkoe 4 2 0 2 49 48 1 4
Sallins GAA Club 4 2 0 2 45 49 -4 4
Ballyteague 4 0 0 4 41 66 -25 0
Maynooth 4 0 0 4 52 82 -30 0


EMS Copiers 2021 EMS Copiers Senior Football League Div 3

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St Kevin's 3 2 1 0 61 55 6 5
Ballymore Eustace 3 2 0 1 56 31 25 4
Cumann Lthchleas Gael Fodh Almhaine 2 1 1 0 49 18 31 3
Kilcullen GFC 2 1 1 0 25 23 2 3
Rathangan 2 1 0 1 52 33 19 2
Caragh 2 1 0 1 36 27 9 2
Nurney 2 1 0 1 27 39 -12 2
Ellistown 3 1 0 2 45 67 -22 2
Straffan 3 0 1 2 55 62 -7 1
Rheban 2 0 0 2 8 59 -51 0


2021 EMS Copiers Senior Football League Division 4 Group B

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Robertstown 3 2 0 1 58 47 11 4
Milltown 3 2 0 1 69 40 29 4
Ballykelly 3 1 0 2 45 48 -3 2
Castlemitchell GFC 2 1 0 1 28 33 -5 2
Kill 2 1 0 1 22 27 -5 2
Kildangan 3 1 0 2 34 61 -27 2


2021 Reserve League Div. 1

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Athy 3 2 0 1 58 29 29 4
Naas 3 2 0 1 75 52 23 4
Moorefield 3 2 0 1 67 53 14 4
Sarsfields 3 2 0 1 56 45 11 4
Celbridge 3 2 0 1 57 60 -3 4
Kilcock 3 1 0 2 50 53 -3 2
Maynooth 3 1 0 2 44 98 -54 2
Clane 3 0 0 3 39 56 -17 0


2021 Reserve League Div. 2

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St. Laurence's GAA 3 3 0 0 47 26 21 6
Leixlip 3 2 0 1 59 56 3 4
Johnstownbridge GAA 3 1 1 1 60 55 5 3
Raheens 3 1 1 1 60 55 5 3
Carbury 3 1 1 1 64 61 3 3
Eadestown 3 1 1 1 49 54 -5 3
Round Towers GAA Club Kildare Town 3 0 1 2 38 46 -8 1
St Kevin's 3 0 1 2 44 68 -24 1


2021 Reserve League Div. 3

More from Sports News

Stay tuned to Kfm!

Get the Kfm Apps for you phone, tablet or smart speaker...

Kfm Kildare Weather

  • Mon

    Sunny intervals

    22°C

  • Tue

    Light rain

    19°C

  • Wed

    Light rain shower

    17°C

  • Thu

    Sunny intervals

    20°C

  • Fri

    Sunny intervals

    18°C

Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points